Škola Výmolova

Základní škola

Aktuality

Zápis do 1. třídy

Zápis sluchově postižených žáků do 1. ročníku ZŠ pro školní rok 2020/21 je stanoven na pátek 17. 4. 2020

Požadavky a kritéria naleznete zde.

Žádost o přijetí a dotazník pro rodiče ke stažení zde.

 

Uzavření školy od 11. března

Dle nařízení vlády se ruší vyučování od 11. března 2020 do odvolání. Pro další informace sledujte media, příp. budete kontaktováni školou.

 

Šikana a násilí v dětských kolektivech - 7.2.2020

V rámci prevence sociálně patologických jevů se naši žáci zúčastnili programu, který pro naše žáky připravilo oddělení prevence Městské policie. Program se konal v klubovně školy a byl určen žákům z logopedických tříd - z  V., VI. a VII. třídy.
Žáci se seznámili s pojmy osobní hrdost, sebeúcta, oběť, agresor apod. Mluvilo se o právu na osobní důstojnost každého člověka, o schopnosti vcítit se do pocitů druhých, o schopnosti rozpoznat projevy šikany.
To vše přijatelnou a pro žáky srozumitelnou formou. Program žáky velmi zaujal, byli velmi aktivní a spolupracovali s oběma přednášejícími.
 

 

Muzeum tramvají

V úterý 11.2.2020 byla pro naše žáky zařízena návštěva Muzea městské hromadné dopravy – Vozovna Střešovice. V rámci hodinové komentované prohlídky si děti udělaly představu, jak tramvaje v Praze začínaly, jak vypadaly i jakým způsobem byly poháněny. Snad nejzajímavější byla tramvaj od Františka Křižíka, která v roce 1901 získala první cenu na výstavě v Paříži. Na všechny naše dotazy bylo odpovězeno a děti odcházely velmi spokojené.

 

Pohádka o Koblížkovi

V listopadu si žáci 2. třídy půjčili knihu O Koblížkovi a společně si ji ve třídě přečetli.
Vytvořili si loutky a příběh sehráli jako divadlo. Vše bylo natočeno a vznikla hezká pohádka,
na kterou se můžete podívat zde.

 

 

Vánoční přání

 

 

Dny otevřených dveří a zápisy do ZŠ, MŠ

Leták ke stažení zde.

 

Mluvící ruce

V neděli 20.10.2019 proběhl v divadle ABC 22.ročník přehlídky Mluvící ruce pod názvem „30 let SVOBODY“, neboť od sametové revoluce uplyne letos v listopadu právě třicet let.
Žáci 1. a 2. třídy na akci vystoupili s krátkým představením, ve kterém popsali život běžné rodiny před rokem 89. Diváci ocenili velkým potleskem především přirozenost malých herců a jejich první zkušenost s opravdovým hraním.

Monika Novotná, Magdalena Fous a Milada Konvalinová

 

 

Projekt „Ahoj Výmolova“

                Na projektu „Ahoj Výmolova“započaly práce před letošními prázdninami. Tento projekt zaštítila svým darem ČSOB Radlice Rozvojová, a.s. Jde o výtvarné řešení betonové zdi v areálu školy. Zeď je složena ze sedmi částí o celkové délce 76 metrů. Škole se podařilo pro projekt získat akademickou malířku Táňu Svatošovou, mimo jiné autorku Hrabalovy zdi v Libni, která již dříve výtvarně realizovala vstupní prostory naší školy.

                Tentokrát navrhla komplexní grafický design celé zdi. Po její úpravě začala postupně s žáky jednotlivých tříd školy s její výmalbou. Počítali jsme s aktivním zapojením žáků, tříd a pedagogů, kteří zde zanechají památku na své působení. Celé dílo je rozloženo do sedmi částí, které budou představovat motivy mateřské, základní a střední školy, ekologii, žáky a školní komunitu a v  neposlední řadě adresu s logem školy. 

                Ve čtvrtek 12. září 2019 byl za účasti autorky Táni Svatošové, zástupkyně ČSOB, vedení školy, pedagogů a žáků školy celý projekt dokončen a slavnostně předán. Zúčastněné děti z mateřské školy, základní školy a studenti střední školy pod vedením paní malířky udělali poslední tahy štětcem, aby dílo dokončili a zanechali na něm svoji trvalou stopu.

                Vymalování zdi přispělo ke kultivaci a estetickému vnímání prostředí školy. Pohled na nově upravenou zeď zpříjemní žákům i pedagogům pracovní prostředí, podpoří zájem dětí o sportovní a ekologické aktivity. Uplatní se i při konání Celostátních sportovních her sluchově postižené mládeže, které se zde opakovaně konají a zatraktivní prostředí také jiným organizacím,které hřiště rovněž využívají.

 

 

AKTUALITY

Zápis do 1. třídy - neslyšící
27/03/2020
více
Zrušení vyučování
10/03/2020
více
Vánoční přání
20/12/2019
více
VÍCE

SPONZOŘI

VÍCE