Škola Výmolova

Střední škola

Aktuality

Dar – interaktivní tabule od ČSOB

Naše škola moc děkuje Československé obchodní bance za laskavý dar tří interaktivních tabulí pro naše žáky na střední škole. Je to výborný prostředek, jak zlepšit a modernizovat vzdělávání. Moc si toho vážíme.
Velký dík patří i za tři nové dataprojektory, které u nás ve výuce také najdou bohaté využití.
Na fotografiích se můžete podívat, kde si dary od ČSOB našly své místo. Fotogalerie zde


Ještě jednou moc děkujeme.

Vložil DJ (ZŘ)

 


Distanční výuka na SŠ

Od 5. 10. do odvolání probíhá distanční vzdělávání na střední škole. Učitelé plně pracují, vzdělávají studenty on-line, a také tlumočníci během distanční výuky spolupracují s učiteli přes Google Meet nebo ZOOM. Žáci se hojně účastní distanční výuky, pracují v Google aplikaci Učebna (G-suite pro vzdělávání). Přístup do této aplikace a práci s ní naučila studenty naše kolegyně Hana Krejzarová. Děkuji kolegyni H. Krejzarové za řešení technických otázek pro distanční výuku.

Fotogalerie zde

 

Vložil DJ (ZŘ)

 


Vánoční koledy s překladem do znakového jazyka - Událost v regionech (19. 12. 2019) 

odkaz: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/219411000141219-udalosti-v-regionech/obsah/740198-koledy-s-prekladem-do-znakoveho-jazyka

 

Vložil DJ (ZŘ)

 

 


Jednodenní odborný kurz v Ústí nad Labem

Dne 12. 2. 2020 se konal jednodenní odborný kurz v Ústí nad Labem na tamní střední odborné škole. Kurz byl určen pro vybrané studenty všech středních zdravotnických škol oboru asistent zubního technika. Měli jsme tu čest kurzu se zúčastnit. Z naší školy jeli dva studenti ze třetího ročníku a pedagogický doprovod s tlumočnicí. Kurz vedl známý gnatolog János Makó z Maďarska. Cílem kurzu bylo prohloubit znalosti z morfologie jednotlivých zubů a jejich funkce. Společně jsme hledali a zaznamenávali zvláštnosti každého zubu, více jsme si prohloubili povědomí o fungování fisur na zubech a v mezičelistních vztazich. Pan Makó nám doporučoval jednotlivé kroky, jak nejlépe postupovat při modelaci jednotlivých zubů. Odnesli jsme si z kurzu spoustu poznámek, ale i modely a manuál s obrázky.

Fotogalerie zde

Napsala: Andrea Krajčíková Kalců

 

 


Závěrečné zprávy projektu "Jakyzkový pobyt na střední škole ve Velké Británii"

zde odkaz k přečtení.

 

Vložil: David Jorda (ZŘ)

 


 Zpráva o jazykovém pobytu na střední škole ve Velké Británii

18. listopadu 2019 jsme jako studenti s dvěma učitelkami odletěli letadlem do Londýna z Prahy, šli jsme na procházku do Hyde parku, později jsme jeli vlakem do Newbury, tam jsme navštívili školu Mary Hare. Je to velká škola, mají tam různé obory. Byli ochotní nás doprovodit kolem školy, pozvali nás i hrát basketbal. V Newbury jsou i památky, tak jsme se šli podívat. Po návštěvě jsme jeli zpátky do Londýna. V Londýně jsme se stihli podívat na slavné památky, např. Tower Bridge, Londýnské oko, Buckinghamský palác, atd. V 23. listopadu jsme odletěli zpátky do Prahy.

Text: František Leška (student 3. ročníku)

 

Fotogalerie zde

 

 


 Ústecký denT

Zdravíme všechny, od 14. do 15. ledna 2020 jsme se zúčastnili soutěže zubních techniků "Ústecký denT" v Ústí nad Labem. Naši školu jsme reprezentovali my dva (Tomáš Dolejš a Jakub Kreuziger), dále tam bylo 27 slyšících soutěžících studentů. Soutěž spočívala v kreslení, modelování. Na předních místech jsme se neumístili. Po soutěži jsme si spolu se slyšícími zahráli bowling. Soutěž se konala jeden den, druhý den jsme se zúčastnili vyhlášení výsledků. Zvlášť se vyhlašovali výsledky za kreslení a zvlášť za modelování, další vyhlášení bylo celkové umístění za kreslení i modelování. Nakonec byla vyhlášena nejlepší škola.

Překlad do ČJ: Pavla Bognerová

Fotogalerie zde.

 

 


VÁNOČNÍ PŘÍBĚH

Studenti naší Střední zdravotnické školy a studenti Gymnázia Evolution připravují první velký vánoční  projekt, který se jmenuje "Vánoční příběh". Společné představení obsahuje 10 písni. Překladu písní do znakového jazyka se ujaly 2 učitelky z naši školy. První velká zkouška proběhla 4. 12. na Opatově v gymnáziu Evolution, kde jsme se poprvé všichni seznámili. Slyšících studentů bylo přibližně 40, neslyšících studentů 8. Společně jsme nacvičovali všechny písničky. Další  společné setkání bude v Trpoměších u Slaného, kde strávíme několik nocí. Celé naše snažení završíme koncertem. Koncert proběhne ve čtvrtek 19.12. v  modlitebně Českobratrské církve evangelické v Korunní ulici poblíž Náměstí Míru celkem dvakrát.

Fotogalerie zde.

 

 


EXKURZE CZTN

V úterý 26. 11. 2019 jsme jeli na prohlídku do budovy CZTN (Centrum zprostředkování tlumočení neslyšícím), pod organizací Svaz neslyšících a nedoslýchavých. V budově bylo mnoho pater s různými sídly firem. CZTN bylo až v 5. patře. V patře bylo hodně kanceláří a zasedacích místností. Nakonec jsme se dostali do malé místnosti s operátory, kde byli pouze 3 pracovníci, kteří komunikují s neslyšícími a s nedoslýchavými přes email nebo přes chat. Tlumočníky je třeba si objednat minimálně 3 dny předem, aby měli v CZTN dost času na sehnání tlumočníka. Tlumočníka v CZTN si můžete objednat pouze pokud jste u nich zaregistrovaný. S tlumočníkem může jít neslyšící klient například k doktorovi nebo na úřad, atd.
 
 
 

 Turistický kurz v září 2019 (2. 9. - 6. 9. 2019) na horské chatě Petráška v Krkonoších ukázal, že…

           

 • …máme výborné prváky! Jsou fajn parta a přejeme jim hodně štěstí do následujícího studia…
 • …máme výborné lidi i v ostatních ročnících, ochotné pomoci s čímkoliv a žádné práce se nebojí, ani mytí nádobí!
 • …umíme vyšlápnout pořádný kopec i s batohem na zádech! A umíme překonat i to, že nás zrovna „píchlo tůhle a tlačí támhle“. Zkrátka, že umíme bojovat!
 • …když na to přijde, umíme si i zatopit v peci, aby bylo na čem uvařit a usušit mokré věci. Umíme i zatopit pod kotlem na teplou vodu ve sprše, či v sauně (byla parádní!).
 • …Viktor má medvídka a medvídek má Viktora.
 • …si zvládneme sami uvařit, usmažit a upéct. A na kamnech na dříví! Jídla, jako domácí kuřecí vývar, rizoto, smaženice z hub, borůvkový koláč a další zvládneme v pohodě sami!
 • …sbírat borůvky a houby nás baví… Koláčů jsme si upekli několik!
 • …Jungle Speed nás fakt chytil a nepustil!! Ale i další deskovky…
 • …třídíme opad, který generujeme a umíme ho po týdnu dopravit na místo určené i z výšky 1111 m.n.m.
 • …být probuzen a vyrazit s čelovkou do noci, aby člověk po pár hodinách vystoupal na nejvyšší českou horu Sněžku, kde si pár minut počká na ranní východ slunce, je energizující zážitek na celý život!
 • …někdy si dají přezůvky z celé chalupy sraz tam, kde to nečekáte!
 • …se pilně připravujeme na 30. výročí pádu totality a toto téma nás provázelo celým týdnem… Např. téma Milady Horákové mezi studenty silně rezonovalo.
 • …naši studenti jsou studnice pohybových her.
 • …hra twister vám těmi barevnými políčky zamotá ruce a nohy tak, že ani nevíte, která je pravá a která je levá!
 • …česká hymna natočená v přírodě našich nejvyšších hor a v českém znakovém jazyce může získat další rozměr!
 • …že Černá hora v půl páté ráno vypadá od Výrovky jako Ještěd!
 • …by měl být každý rok, protože se tam pro život člověk někdy naučí víc, než kolik by se za týden naučil ve školních lavicích…!
 • …si ho mohou báječně užít i dospělí... Soudě podle sebe, určitě!

 

Text: Fedor Krajčík

 

 


FESTIVAL VĚDY na Kulaťáku (4. 9. 2019)

Už podruhé jsme navštívili FESTIVAL VĚDY na Vítězném náměstí v Praze. 7. ročník zábavné vědecko-technické laboratoře byl na téma: Věda v profesích. Festival je společným projektem vysokých škol, akademických a volnočasových institucí.  Viděli jsme různé pokusy a v některých případech jsme si mohli na vědu doslovně „šáhnout“.

 

 

Text: Tatiana Vejdovská

 

  

AKTUALITY

Informace k zahájení školního roku 2021/22
18/08/2021
více
Informace k provozu školy ve dnech 23.-27.8.2021
18/08/2021
více
VYSVĚDČENÍ: 30. 6. 2021 PRÁZDNINY: 1. 7.- 31. 8. 2021 NOVÝ ŠK. ROK: 1. 9. 2021
23/06/2021
VÍCE

SPONZOŘI

VÍCE