Projekty

ŠKOLENÍ DENTÁLNÍ METALOKERAMIKY, systém ceraMotion, FIRMA DENTAURUM, NĚMECKO

ŠKOLNÍ ROK 2016/2017

PROJEKT:

  Výroba dentální kovokeramické korunky systémem ceraMotion, školící centrum fy Dentaurum, Pforzheim, Německo.

  Materiál ceraMotion, jsme již s výraznou slevou pro školní laboratoř zakoupili. Školení se zúčastní také učitelé Mgr. David Jorda a Mgr. Andrea Krajčíková Kalců, aby mohli vyučovat tuto techniku i další ročníky na naší škole. Tuto techniku bude moci vyučovat i kolega Jan Ošmyk, který toto školení absolvuje v květnu 2016, a který zájezd do Pforzheimu organizuje.

  Firma ROD v ceně kurzovného daruje ještě materiály do naší školní zubní laboratoře (např. speciální kovové slitiny k napalování dentální keramiky, zatmelovací hmotu pro odlévání těchto kovových slitin, aj.).

  Této odborné exkurze se zúčastní ti studenti, kteří měli dobré studijní výsledky a chování. Konkrétně bylo vybráno 10 nejlepších studentů, kteří po celý školní rok 2015/2016 projevovali dobré studijní výsledky, poctivě se vzdělávali, jejich chování bylo bez připomínek a v proběhlém školním roce dobře spolupracovali.

  Tento kurz bude pro studenty skvělým vkladem do jejich budoucího profesního života, neboť se v jeho průběhu naučí zhotovovat zubní náhrady z keramické hmoty a v závěru kurzu obdrží CERTIFIKÁT, který se stane součástí jejich pracovního portfolia.

SPONZOR:
Firma Cushman & Wakefield.

ORGANIZÁTOR ŠKOLENÍ:
Fa ROD, zastoupení fy Dentaurum v ČR.

Adresa firmy:
Dentaurum GmbH & Co KG
Turnstraβe 31
752 28 ISPRINGEN
Deutschland
Tel: +49 7231 803-0
Fax: +49 7231 803-295
http://www.dentaurum.de/eng/default.aspx

Doprava:
Odjezd i příjezd bude na adrese školy (Výmolova 169, Praha 5), doprava bude realizována soukromým mikrobusem.
Odjezd z Prahy v neděli 16. 10. 2016 kolem poledne.
Návrat z Pforzheimu ve středu 19. 10. 2016 dopoledne, příjezd do Prahy večer.

Pobyt:
Hotel se snídaní (3 noci) - http://www.bmhotels.de/hotel-residenz

Stravování:
Obědy jsou zajištěny ve firmě Dentaurum (v rámci odborného kurzu jsou poskytnuty dva obědy), večeře si studenti zajistí sami.

Program:
16. 10. 2016 – Cesta ze školy přímo na hotel, večeře v okolí hotelu.
17. 10. 2016 – Odborný kurz včetně oběda, po ukončení kurzu volný program, večeře ve městě.
18. 10. 2016 – Odborný kurz včetně oběda, po ukončení kurzu volný program, večeře ve městě.
19. 10. 2016 – Odjezd z hotelu do ČR.

FOTOGALERIE

 


Projekt Modernizace studijního vybavení pro žáky se sluchovým postižením základní a střední školy Výmolova.Nadace ČEZ

  V rámci Nadace ČEZ – Podpora regionů 2013 se podařilo sehnat prostředky na zlepšení podmínek pro praktické vyučování ve školní stomatologické laboratoři a pro práci ve školní PC učebně.
 
  Konkrétně se jedná o širokospektrální osvětlení, dále rozvod stlačeného vzduchu k pracovním stolům a vybavení dataprojektorem, projekčním plátnem a vizualizérem pracovních postupů v naší stomatologické laboratoři.
  V PC učebně byl nutně potřeba nový hardware a software pro zkvalitnění výuky IT, ale i dalších předmětů.
 
  Celkově tak projekt ovlivní zvýšení konkurenceschopnosti našich absolventů moderního oboru Asistent zubního technika na trhu práce.
 
  Rozpočet celého projektu byl stanoven na 500 000,- Kč a s podporou veřejnosti se tuto sumu podařilo od Nadace ČEZ získat.
 
Datum realizace projektu: 5. 2. 2013 – 31. 12. 2013.
 
 

Školení dentální metalokeramiky, systém CCS, fa Dentaurum, Německo

ŠKOLNÍ  ROK  2011/2012

PROJEKT :

Výroba dentální kovokeramické korunky systémem CCS, školící centrum fy Dentaurum, Pforzheim, Německo.

  Materiál CCS,  jsme již s výraznou slevou pro školní laboratoř zakoupili. Školení se zúčastní  také učitelé Bc. David Jorda a Mgr. Andrea Kalců, aby mohli vyučovat tuto techniku i další ročníky na naší škole. Tuto techniku bude moci vyučovat i kolega Jan Ošmyk, který toto školení absolvuje v květnu 2011, a který zájezd do Pforzheimu organizuje.

  Firma ROD v ceně kurzovného daruje ještě materiály do naší školní zubní laboratoře ( např. speciální kovové slitiny k napalování dentální keramiky, zatmelovací hmotu pro odlévání těchto kovových slitin, frézky na kovy, diamantové brousky na keramiku, peany aj.).

  Mezi účastníky budou vybráni především studenti z čelních míst výsledkové listiny naší školní Dentlympiády 2011, na které byli hodnotitelé nezávislí zubní technici z praxí z terénu, tedy mimo naší školu. Další studenti budou vybráni zejména podle výsledků v laboratoři a vztahu k oboru, ale také podle studijních výsledků a chování, podle docházky  či případných pozdních příchodů.

  V případě úspěšného zakončení kurzu obdrží studenti CERTIFIKÁT o zvládnutí výroby metalokeramické korunky systému CCS od fy Dentaurum.

 

SPONZOR :

Fa Cushman&Wakefield.

 

ORGANIZÁTOR ŠKOLENÍ:

Fa ROD, zastoupení fy Dentaurum v ČR.

 

TERMÍN :     5. - 6. září 2011       odjezd : 4.9. v 11,00 Radlice

                                               příjezd : 7.9. asi 21,00 Radlice

POČET  OSOB : 12

Z toho dva učitelé předmětu zhotovování stomatologických protéz a tři nejlépe umístění studenti v Dentlympiádě 2011.
 

Odborná stáž na zubní klinice v Barceloně

ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 
 
  Evropský projekt Leonardo da Vinci (dále jen EP) pod vedením PhDr. Jany Gombárové pořádá pro tři naše studentky (posledního, tedy maturitního ročníku) oboru asistent zubního technika odbornou stáž v Barceloně. Hlavním cílem stáže je návštěva největší zubní kliniky v Barceloně (více informací o této klinice najdete na www.clinicmirave.es). Jedná se o privátní kliniku na velmi vysoké úrovni, mají zde zkušenosti s nejlepšími studenty z různých zdravotnických škol i univerzit. Na této klinice stráví naši studenti převážnou část svého pobytu. Součástí stáže bude možná také návštěva největší státní barcelonské nemocnice. Snahou organizátorů je také navštívit několik specializovaných škol pro zubní techniky a zdravotníky. Záleží na tom, zda se toto všechno během relativně krátké doby pobytu stihne. Celou stáž povede a za španělskou stranu za ni zodpovídá paní Mireia Rogers Salvado, která naše účastníky na letiště v Barceloně vyzvedne a bude se jim věnovat po celou dobu pobytu. Bude je provázet do všech zařízení a organizací, mimo jiné je doprovodí do Federace neslyšících. 

Termín:          3. 4. – 17. 4. 2010

Místo:            Barcelona, Španělsko

Studentky:

  • Veronika Harbistová
  • Veronika Skohoutilová
  • Nikola Šulíková

 

Doprovod:       

  • Pedagog: Bc. David Jorda – GSM: +420608735414
  • Tlumočníci: Mgr. Lukáš Carboch (ze španělského jazyka do českého jazyka), Bc. Kateřina Pešková (z českého jazyka do českého znakového jazyka)

 

Minikurz španělštiny:

  EP poskytuje pro studenty dvoudenní minikurz španělského jazyka, který se bude konat v naší škole v Jazykovém centru Ulita. Termín konání kurzů je 26. 3. od 9:00 do 12:00 a 1. 4. 2010 od 14:00 do 18:00 hod.

První kurz španělského jazyka 26. 3. 2011 je zde k nahlédnutí.

Druhý kurz španělského jazyka 1. 4. 2011 je zde k nahlédnutí.

Informační seminář předvýjezdové stáži 1. 4. 2011 je zde k nahlédnutí.

AKTUALITY

Zápis MŠ - výsledky
12/05/2017

Výsledky žádostí o přijetí k předškolnímu vzdělávání. 

více
Zápis ZŠ - výsledky
05/05/2017

Výsledky žádostí o přijetí k základnímu vzdělávání. 

více
Přednáška o Jižní Koree
03/05/2017

Petr Chalupiánský nám bude přednášet o Jižní Koree.

více
VÍCE

SPONZOŘI

VÍCE