Škola Výmolova

Střední škola

Ústecký DenT 2022

17/6/2022

   

   

     Ve dnech 6.–7. 6.2022 proběhla dentální soutěž „Ústecký DenT“ v Ústí nad Labem. Na soutěž se sjeli žáci studijních oborů Asistent zubního technika a Diplomovaný zubní technik z celkem 14 středních odborných a vyšších odborných škol. Zastoupeny byly i maďarské a německé zdravotnické školy. Na naší škole byly vybrány jako dvě nejlepší studentky pro reprezentaci na soutěži v anatomické modelaci zubů ve vosku a kresbě zubu Kristina Bočková a Sandra Čechovská.

     Soutěž organizovala Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední škola zdravotnická v Ústí nad Labem. Připravena byla nejen soutěž v kresbě a modelaci zubů ve vosku, ale pro všechny účastníky byl zorganizován také příjemný večerní program v podobě bowlingu s večeří.

     Těšíme se opět na účast v příštím školním roce.

 

FOTOGALERIE ZDE

 


Beseda s Deaflympioniky

15/6/2022

   

     Dne 8. června naši školu navštívili dva neslyšící sportovci, kteří se účastnili deaflympijských her v roce 2021 v Brazílii. Šlo a Annu Pangrácovou, orientační běžkyni a beachvolejbalistu a zároveň našeho absolventa, Šimona Skopového, kteří nám vyprávěli a zážitcích ze sportovní události a různých kulturních odlišnostech v Brazílii.
     Českým neslyšícím se podařilo vybojovat celkem osm medailí a dvě z nich nám dokonce přinesli ukázat do školy společně s nejrůznějšími suvenýry z Brazílie.
     Oba vyprávěli o silných až dramatických zážitcích týkajících se turbulencí v letadle nebo špatného počasí. Zmiňovali se také o nedostatcích na sportovištích, např. málo písku na beachvolejbalovém hřišti nebo nevhodné podmínky pro střelbu. Anně Pangrácové se také stalo, že trasa orientačního běhu vedla přes fotbalové hřiště, kde právě probíhal zápas.
     Další, již 25. ročník deaflympijských her, se odehraje v roce 2025 v japonském Tokiu.
 
 

 


VÝSLEDKY 1. KOLA PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ DO OBORU: ASISTENT ZUBNÍHO TECHNIKA (53-44-M/03)

 30/4/2022

 

výsledky 1. kolo

 

Odevzdání zápisového lístku

Svůj úmysl vzdělávat se v dané střední škole potvrdí uchazeč nebo zákonný zástupce nezletilého uchazeče odevzdáním zápisového lístku řediteli školy, který rozhodl o jeho přijetí ke vzdělávání, a to nejpozději do 10 pracovních dnů (tj. do 13. 5. 2022) ode dne oznámení rozhodnutí (29.4.2022). Zápisový lístek se také považuje za včas odevzdaný, pokud byl v této lhůtě předán k přepravě provozovateli poštovních služeb. Rozhodnutí o přijetí se nezasílá!

 

David Jorda (ZŘ)

 


Vesta Dee Sauter

26/4/2022

   

     6. dubna 2022 navštívila naši školu paní z Ameriky, která kdysi strávila nějaký čas u nás v ČR. Její zásluhou se v naší komunitě hodně změnilo, nyní jsou mnohem lepší podmínky. Hodně nás podpořila, naši identitu, a že máme být hrdí na svůj znakový jazyk.
 
     Ta paní se jmenuje Vesta Dee Sauter, narodila se jako slyšící neslyšícím rodičům. Časem ohluchla. V klubovně nám vyprávěla o životě v Americe a o náboženství. Vesta byla tady v ČR od roku 1996 do 2006, tedy 10 let. Hodně věcí se díky změnilo, zlepšily se podmínky pro naši komunitu, např. vznikl nový obor na FFUK Čeština v komunikaci neslyšících a organizace Pevnost (kurzy ČZJ). Dále se u nás začali zaměstnávat neslyšící učitelé a asistenti. Navštívila nás nejen Vesta, ale i dva muži, také z Ameriky. Jeden z nich založil 5 kostelů pro neslyšící v Americe a navštívil 35 států v rámci misionářské mise, podporuje neslyšící.
 

 


ŠKOLA VÝMOLOVA – NAŠE ŠKOLA OD VZNIKU PO SOUČASNOST VE FILMOVÉ PODOBĚ

21/2/2022

Školní tvůrčí dílna MTD vytvořila film o naší škole k jejímu 95. výročí. Seznámí vás nejen se vznikem školy, ale především vás provede jejím současným provozem.

 


Vánoční posezení

12/1/2022

   

     16. prosince 2021 od 16:00 do 18:00 měla naše střední škola vánoční posezení, na které přišli učitelé, tlumočníci i studenti.
     Posezení organizovala paní učitelka Andrea Krajčíková Kalců spolu s Kateřinou Nováčkovou. 
     Akce se konala ve venkovní učebně, bylo pro nás připravené překvapení (podle indicií jsme hledali "dárečky" podle barev, kde byl schovaný úkol a svíčka ve skořápce z oříšku). Museli jsme v týmu ukázat ve znakovém jazyce vtipné vyprávění (básničku) na vánoční téma. Povídali jsme si, jedli jsme cukroví, sladkosti, pili jsme teplé nápoje a vánoční nealkoholický punč. Kdo chtěl, mohl vyrobit pro ptáčky lojové koule s krmením nebo připravit zeleninu a ovoce pro zvířátka. Společně jsme se na závěr vyfotili a popřáli si krásné Vánoce.

 


Co dělat, pokud jste jako žák SŠ pozitivní na antigenní test?

9/1/2021

 

Více je zde k prohlížení

Vložil David Jorda (ZŘ)

 


VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA NAŠÍ STŘEDNÍ ŠKOLY

3/1/2022

Videoprohlídka z loňského záběru je k dispozici zde.

Těšíme se na viděnou s novými uchazeči a jejich rodiči, Mgr. David Jorda (zástupce ředitelky pro SŠ)

 


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 10.1.2022 JE ZRUŠEN

3/1/2022

   

Informace pro zájemce o prohlídku naší školy v rámci dne otevřených dveří 10. ledna 2022

     Pokud jste již napevno počítali s návštěvou a prohlídkou naší školy, moc se Vám omlouváme. Den otevřených dveří, který byl naplánován na pondělí 10. ledna 2022, je vzhledem k epidemiologické situaci a hygienickým opatřením spojeným s koronavirem zrušen. Osobní přítomnost cizích osob ve škole momentálně není s ohledem na dodržení bezpečnostních doporučení možná.

     V případě, že máte o prohlídku školy nadále zájem, obraťte se prosím přímo na mě na email: david.jorda@vymolova.cz a domluvíme se na náhradním řešení. V současné době se můžeme spojit alespoň online na předem domluveném setkání, kde bychom se mohli o možnostech studia na naší škole pobavit, nebo se zamyslet nad náhradním termínem osobní návštěvy ve škole v budoucnu. Kdy bude osobní návštěva ve škole možná zatím není jasné, aktuální informace budeme průběžně přidávat na internetové stránky.

     Moc děkujeme za pochopení.

     Přeji Vám všem hezký den a do nového roku hlavně zdraví a mnoho úspěchů.

     Mgr. David Jorda

 


PF 2022

22/12/2021

Krásné prožití svátků vánočních, hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce přeje střední škola

 

Vložil David Jorda (ZŘ)

 


SCHOLA PRAGENSIS 2021 ON-LINE

25/11/2021

 

Schola Pragensis 2021 online bude zahájena ve čtvrtek 25. listopadu 2021 v 10.00 hodin živým přenosem ze studia z Kongresového centra Praha. Stěžejním místem, kde bude veletrh organizován je aplikace dostupná na adrese www.scholapragensis.eu.

Zde k nahlédnutí: https://scholapragensis.eu/Vymolova

QR kód Střední školy Výmolova

 

Děkujeme

 


PROPAGAČNÍ VIDEO NAŠÍ ŠKOLY

15/11/2021

 


HLUCHOSLEPOTA A USHERŮV SYNDROM

11/11/2021

     Dne 13. října 2021 proběhla přednáška o Hluchoslepotě a Usherově syndromu v naší škole, v klubovně. Přednáška byla pro studenty, byli tam učitelé, tlumočníci a 2 přednášející – pan Jan Jakeš (hluchoslepý) a paní Barbora Flusserová (paní s Usherovým syndromem).

     Hluchoslepota znamená, že člověk nevídí a také neslyší, Usherův syndrom je kombinované postižení, postižení sluchu i zraku, přičemž věkem se postupně zhoršuje zrak (člověk má „tunelové“ vidění).

     Co nás na přednášce zaujalo?

     Viděli jsme na videu hluchoslepou dívku, jak pomocí provazu komunikuje s okolím – když se držela provazu, byla klidná, komunikovala. Jakmile provaz pustila a byla sama v prostoru, byla neklidná a velmi ji to unavovalo. Poučné bylo vidět, jak se liší zdravé oko od nemocného (Usherův syndrom).

     Pan Jakeš nám také ukázal různé pomůcky pro nevidomé (Braillovo písmo, psací stroj pro nevidomé apod.).

     Líbilo se nám vyprávění Barbory Flusserové a Jana Jakeše. Doporučujeme jít na přednášku o Usherově syndromu a hluchoslepotě, protože je to velmi zajímavé téma, je důležité vědět, že takoví lidé žijí mezi námi. Musíme respektovat jejich potřeby a mít k nim úctu.

 

3. ročník SŠ (sepsala Kristina Bočková)

 


VÝLET DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY

8/11/2021

     Na začátku listopadu jsme navštívili parlament České republiky. Jeli jsme metrem na Anděl. Na Andělu jsme přestoupili na tramvaj, se kterou jsme jeli na Malostranské náměstí. V parlamentu nás přivítal milý průvodce, který se nám věnoval po celou dobu prohlídky. Museli jsme projít policejní prohlídkou kvůli bezpečnosti, jestli nemáme zbraně nebo výbušniny.

     Na úvod nám pustili krátké video o poslanecké sněmovně. Průvodce nás pustil i do kaple, kam nesmí obyčejní návštěvníci. Do kaple smí pouze poslanci. V kapli jsou zastoupena dvě náboženství – křesťanské a židovské. Zajímavé bylo, že uprostřed kaple je stůl se třemi žárovkami (reprezentující svatou trojici), které se odráželi od části stropu z bílého zlata, což rozsvítilo celou místnost.

     Také jsme nahlédli do jednacího sálu poslanecké sněmovny, kde poslanci jednají a schvalují zákony. Jednací sál má dva balkóny – na jedné straně je balkón pro veřejnost, kde je proti střelné sklo pro bezpečnost a na opačné (druhé) stráně je balkón pro novináře (média a TV).

     Byla tam krásná výzdoba a dozvěděli jsme spoustu nových informací. Prohlídka poslanecké sněmovny se nám velice líbila.

 

Napsali studenti 4. ročníku

 


EXKURZE DO AZYLOVÉHO DOMU

11/10/2021

 

     30. 9. 2021 jsme se my, třetí ročník, byli podívat na Azylový dům. Azylový dům je pro matky a jejich dětmi do 18 let. Také slouží matkám s dětmi, které nemají vlastní bydlení. Je i pro ženy, které se staly oběťmi domácího násilí a týrání. 

     Dům je malý, jednopatrový. V přízemí vede pouze chodba a až na konci má kancelář vedoucí. V prvním patře se nachází společná kuchyň, kde jsou čtyři ledničky, každá klientka má ledničku vlastní. Jsou zde čtyři malé pokoje s patrovými postelemi a s vlastní koupelnou a záchodem. Vedle je kancelář, a tam pracují sociální pracovníci, na které se mohou klientky obrátit. Venku mají kamery. Adresu říkat nemůžeme, protože je anonymní. 

     Sociální pracovnice pomáhají klientům s finanční situací, s řešením dávek a hledáním přivýdělku. Pomáhají jim hledat nové bydlení. 

     Nepřijímají lidi neslyšící a tělesně postižené.

 

     Jsme rádi, že sociální pracovníci ochraňují ženy a děti.

 


DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2021/2022

20/9/2021

 

V těchto dnech bude možnost navštívit naši stomatologickou laboratoř a nahlédnout do výuky v učebnách, kde podáme jakékoliv informace žákům a jejich rodičům. 

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

  • Pondělí 11. 10. 2021 od 13.00 do 17.00
  • Pondělí 10. 1. 2022 od 13.00 do 17.00

 

LETÁK je k dispozici zde. 

Případným zájemcům umožníme po předběžné domluvě prohlídku školní budovy (včetně laboratoře) i mimo oficiální dny otevřených dveří. 

 

V případě vyhlášení od MZČR o omezení osobní přítomnosti návštěv na střední škole provedeme DOD on-line. Bližší informace o případném DOD on-line budou vyhlášeny.

 

Chcete-li se o naší škole dozvědět další podrobnosti, kontaktujte nás prosím:

Telefon: 739 571 513 (jen SMS)

E-mail: david.jorda@vymolova.cz  

 

Mgr. David Jorda, neslyšící zástupce ředitelky pro střední školu

 


TESTOVÁNÍ ŽÁKŮ NA ZAČÁTKU ŠKOLNÍHO ROKU 2021/2022

27/8/2021

Žáci musí dodat buď:

  1. potvrzení o negativním výsledku antigenního testu, který byl proveden nejdéle před 72 hodinami nebo PCR test, který byl proveden v posledních 7 dnech.
  2. potvrzení, že neuběhlo 180 dnů od prodělané nemoci COVID-19
  3. potvrzení o dokončeném očkování (nejméně 14 dnů od druhé dávky, ne více než 9 měsíců)

PREVENTIVNÍ TESTOVÁNÍ ŽÁKŮ

     Všichni žáci budou testováni (pokud nedoloží výše popsané body 1., 2., 3.) ve dnech 1. září, 6. září a 9. září 2021 v rozsahu 3 antigenních testů.

     Testování proběhne ve třídě č. 202 pod dohledem.

     Žáci ubytovaní na internátu budou testováni v okamžiku svého příjezdu, ve škole se již následně netestují.

     ŽÁCI, KTEŘÍ ODMÍTNOU TESTOVÁNÍ nebo nepředloží příslušná potvrzení (body 1., 2. 3.), se mohou účastnit vyučování. Jen TV v tělocvičně se zúčastnit nesmí! Po celou dobu výuky však musí používat respirátor, také ve všech prostorách školy a internátu, tj. i ve třídách a ve společném pokoji.

DALŠÍ TESTOVÁNÍ

     Informace se mohou v návaznosti na vývoj epidemiologické situace měnit, o jeho průběhu budou žáci a zákonní zástupci včas informováni. Je proto dobré sledovat sdělení na stránkách školy.

 


HYGIENICKÁ PRAVIDLA OD 1. 9. 2021

27/8/2021

DĚKUJEME ZA DODRŽOVÁNÍ NÍŽE UVEDENÝCH HYGIENICKÝCH PRAVIDEL:

OCHRANA NOSU A ÚST

     Všichni žáci, zaměstnanci, zákonní zástupci a rodiče jsou povinni si při vstupu do budovy školy nebo internátu a ve společných prostorech zakrýt dýchací cesty respirátorem. Stejné podmínky platí i pro jiné individuální návštěvy.

POUŽÍVÁNÍ OCHRANY NOSU A ÚST MIMO SPOLEČNÉ PROSTORY

  • Žáci s negativním výsledkem preventivního testování nebo žáci, kteří předloží příslušná potvrzení, nemusí ve třídách ani na pokojích internátu používat respirátory.
  • Žáci bez preventivních testů a bez příslušných potvrzení, musí používat respirátory po celou dobu svého pobytu ve škole a na internátu, tj. i ve třídách a společných pokojích.
  • Žáci, pedagogové a tlumočníci nemusí při individuálních zkouškách a konzultacích používat respirátory, pokud dodržují rozestup alespoň 1,5 m.

DEZINFEKCE RUKOU

     Zaměstnanci, studenti a další osoby jsou povinni pravidelně používat dezinfekci rukou umístěnou při vstupu do školy, na chodbách a na internátu.

ROZESTUPY

     Tam, kde je to možné, je nutné dodržovat mezi jednotlivými osobami rozestup minimálně 1,5 m.

ZÁKAZ VSTUPU

     Do budovy školy nesmí vstupovat lidé s příznaky virového infekčního onemocnění COVID-19.

 


ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

24/8/2021

Zdravím vás všechny…

…sledující rodiče i žáky, kteří se jistě příjemně odpočatí vracíte po dvou měsících báječných dovolených, které jste si zajisté užili!

     Chci vás nyní informovat o organizaci začátku školního roku 2021/ 2022 a jak bude vypadat nástup do školy ve středu 1. září 2021.

     Sejdeme se všichni ve škole již v 9:00 hod. Vy, kteří budete bydlet na internátě, máte možnost najíždět již 31. srpna 2021, internát bude otevřen již od 17:00 hod. Důležité je však nahlásit váš dřívější příjezd vedoucí vychovatelů pí Lucii Kábelové (najdete v kontaktech).

     V dalších dnech zde budou přibývat další videa s oznámeními, např. o změnách covidových opatření apod., proto prosím sledujte tuto rubriku.

     Těším se na viděnou s vámi!

     Mgr. David Jorda

 


 

AKTUALITY

Provoz MŠ a ZŠ
29/06/2022

pro předem přihlášené žáky škola zajišťuje v týdnu od 22. do 26. 8. 2022.

Prázdninový provoz kanceláře školy
29/06/2022

V době prázdnin bude provoz

kanceláře školy v pracovní dny

od 8:00 do 12:00 hodin.

Prázdninový provoz SPC
25/06/2022
více
VÍCE

SPONZOŘI

VÍCE