Ekologický výlet do Posázaví
Dne 15. 6.
2026 se první ročník naší střední školy zúčastnil ekologického výletu do
Posázaví. Z pražského Hlavního nádraží jsme vyrazili legendárním Posázavským
pacifikem po romantické trase do Týnce nad Sázavou.
Z Týnce jsme
se vydali podél řeky do lesa a dále kolem polí a luk až do vesnice Bukovany.
Během cesty jsme porovnávali různé ekosystémy a jejich biodiverzitu. Společně
jsme si uvědomili, jaký respekt v nás okolní příroda vyvolává a jak důležité je
její zachování.
Po obědě
jsme si odpočinuli na slunci a poté jsme pěšky pokračovali do vesnice Pecerady,
odkud jsme se vlakem stejnou trasou vrátili zpět do Prahy.
V železniční zastávce Luka pod Medníkem jsme byli upozorněni na vzácný a ohrožený druh rostliny rostoucí na vrchu Medník – Kandík psí zub. Jeho podzemní cibulka svým tvarem připomíná psí špičák. Díky tomu jsme si během našeho ekologického výletu připomněli i stomatologii.
EduPage




